Wakacyjne wyjazdy na obozy z pasją.

Sport należy uprawiać z pasją. Doskonale rozumie to młodzież wybierając się na wakacyjne wyjazdy o profilu sportowym. Uprawianie jakiegoś sportu, co w szerokim rozumieniu może się równać wszystkiemu, wymaga od nas zaangażowania. Im większe zaangażowanie tym lepsze efekty. Dlaczego warto się nad tym zastanowić? W uprawianiu sportów wyniki zależą głównie od kilku czynników. Na pewno tym, który nas determinuje jest chęć bycia najlepszym. To potrzeba rywalizacji w sporcie sprawia, że robimy wszystko co w naszej mocy, żeby być lepiej przygotowanym do zawodów i konkurencji aniżeli nasi przeciwnicy. Nawet sporty, takie jak gra w tenisa, pływanie czy kolarstwo też dają możliwości rywalizacji. Bez względu na to czy rywalizujemy z kimś czy w spół to zawsze determinuje nas ambicja do osiągania lepszych wyników od innych.

Co jeszcze pomaga nam w osiąganiu lepszych wyników i większemu zaangażowaniu się w sport? Jeśli chcemy wygrywać to musimy regularnie trenować. Efekty przychodzą same, ale wymagają one wielu ciężkich ćwiczeń. Każdy, kto marzy o sportowych sukcesach trenuje przez lata nie mając tak naprawdę żadnej pewności, że takie poświęcenie przyniesie pożądane efekty.

Trening czyni mistrza, jak się mawia za słynnym klasykiem. Ale jest coś, co sprawia, że wszystko przychodzi łatwiej. Coś, co pomaga osiągać ponadprzeciętne wyniki nie ponosząc przy tym nadludzkich wysiłków czy ogromnych kosztów. Tym czymś jest pasja. Jeśli sport uprawiamy z czystej pasji, a nie tylko dla chęci bycia najlepszym, to mamy prawo spodziewać się, że z jej połączenia z innymi czynnikami zrodzą się prawdziwie wielkie sukcesy. I nie będzie to tylko efekt chwilowo wysokiej formy. Czegokolwiek nie robi się z pasją to zawsze robi się to najlepiej jak się potrafi.

Niestety, w dzisiejszych czasach wielu sportowców zarabia ogromne pieniądze za osiągane przez siebie wyniki. To niesie pewne zagrożenie, że uprawianie sportu zamieni się na stałe w wykonywany zawód. A w pracy nie zawsze angażujemy się w 100 procentach. Dlatego każdy, kto na poważnie myśli o sporcie, bez względu na jego dziedzinę, musi pamiętać, żeby nigdy nie zatracić sportowej pasji. Bo wtedy osiąga się najlepsze wyniki.

2 komentarze

  1. Magda pisze:

    Wszystko jasne, ale musi być jeszcze ten ktoś, kto zarazi pasją młodych ludzi do uprawiania danej dyscypliny sportowej.

  2. Tomek pisze:

    Znam wielu takich ludzi z którymi miałem okazję pracować na koloniach z dziećmi. Znam również i takich, którzy w ogóle nie nadają się do takiej pracy, a jednak wyjeżdżają na wakacje z dziećmi. Biura powinny robić jakąś większą segregację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *