Archiwum dla Piłka ręczna

Gra w piłkę ręczną wymaga dużego treningu!

Gra w piłkę ręczną wymaga dużego treningu pod okiem doświadczonego instruktora lub trenera. W naszym kraju powstaje coraz więcej nowoczesnych hal sportowych i boisk. Młodzież ma teraz gdzie się podziać i nie musi już wystawać pod blokiem przez kilka godzin dziennie. Sytuacja zmienia się na lepsze, więc może za jakiś czas poznamy nowe talenty, które stworzą nowe możliwości i zdobędą wiele nagród i medali. Z naszym sportem nie jest wcale tak źle. Dowodem na to może być choćby piłka ręczna, która staje się coraz bardziej popularna w Polsce.

Trzeba jednak pamiętać, że popularny szczypiorniak jest sportem bardzo kontaktowym i nietrudno w nim o kontuzję. Dlatego też odpowiednie przygotowanie teoretyczne i treningowe jest tutaj niezbędne. Poniżej proponujemy kilka ćwiczeń i zabaw do przepracowania przed prawdziwą grą.

Czytaj więcej

Piłka ręczna coraz popularniejsza na sportowych obozach

Nie brakuje dzisiaj rodziców, którzy swoje dzieci namawiają na uprawianie sportu. Sport to zdrowie, a zdrowy przykład, który rodzice dają swoim pociechom, przyniesie pozytywne rezultaty w najbliższych latach. Bardzo dużą popularnością cieszą się obozy sportowe, na które dzieci i młodzież wyjeżdża podczas każdych kolejnych wakacji. Takie obozy mają nie tylko walory treningowe ale również rekreacyjne oraz towarzyskie. W każdym razie dzieci lubiące sport czują się o wiele lepiej w gronie rówieśników, których łączy ta sama pasja do tej samej dyscypliny sportowej.

W chwili obecnej sportem, który budzi największe zainteresowanie jest piłka ręczna. Wszystko dlatego, że trwają właśnie mistrzostwa świata w tej dyscyplinie. Dużo młodych ludzi, którzy mają okazję zobaczyć w akcji szczypiornistów, zaczyna marzyć o tym, żeby pójść w ślady tych pokazywanych często w telewizji herosów. Stąd też zawsze w takim okresie, ale i kilka miesięcy po nim rośnie zainteresowanie piłką ręczną i obozami sportowymi, na których dzieci i młodzież może trenować właśnie tą dyscyplinę.

Sami piłkarze ręczni starają się robić wszystko, aby ten sport trochę w Polsce rozpropagować. Można by mieć zastrzeżenia, co do poziomu reprezentowanego przez naszych reprezentantów, ale nie można im odmówić zaangażowania i woli walki. A to właśnie w tym sporcie, podobnie jak i w innych jest najważniejsze. Cieszy jednak to, że organizatorzy obozów sportowych biorą pod uwagę umożliwienie dzieciom i młodzieży spróbowania swoich sił właśnie w szczypiorniaku.

Swoją pozytywną rolę w propagowaniu tego sportu odgrywa były reprezentant, który wątpliwie zasłynął jednym rzutem z ponad połowy boiska. Mowa o Arturze Siódmiaku, bo to jego rzut w ostatnich sekundach Mistrzostw pamięta chyba każdy, kto kibicował wtedy naszym zawodnikom. Dzisiaj prowadzi on zajęcia nazywane Akademią Piłki Ręcznej. Wszyscy zainteresowani mogą dołączyć do treningów w każdym momencie, ale co do konkretnych warunków każdy musi się zorientować we własnym zakresie.