Archiwum dla Tenis ziemny

Squash na obozach sportowych ?

Squash

Czy Squash może wejść do programu obozów sportowych organizowanych przez biura podróży ? Sporty, które uprawia się w Polsce raczej nie zostały przez nas – Polaków – wymyślone. No, może za wyjątkiem piłki ręcznej, czyli popularnego szczypiorniaka. Ponoć sport ten wywodzi się z miejscowości o takiej właśnie nazwie i został wymyślony właśnie w naszym kraju. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się w naszym kraju Squash. Ten dziwny dla wielu i mało zrozumiały sport fascynuje coraz większą liczbę młodych Polaków. Jego propagowaniem zajmuje się głównie internet, ale wiele robi też powołany Związek zrzeszający ludzi oficjalnie uprawiających tą dyscyplinę.

Czytaj więcej

Tenis ziemny na obozach wakacyjnych

Wiele biur turystycznych proponuje tenis ziemny – jako program podstawowy przy wyjazdach na wakacyjne obozy młodzieżowe. To na nich można postawić pierwsze kroki związane z tenisem. Można również poprawić już nabyte umiejętności albo podnieść je do poziomu maksymalnego. Każdy powód jest dobry, żeby wybrać się na obozy tenisowe. Wszyscy zainteresowani tematem powinni jak najszybciej wpisać w wyszukiwarkę magiczne słowa: „tenis ziemny” lub „obozy tenisowe„. W ten sposób można znaleźć oferty biur podróży, a jest w czym wybierać. Dzisiaj każde biuro ma w swojej ofercie wakacje z rakietką na korcie.

Czytaj więcej

Sporty z rakietką w ręku.

Popularność uprawiania sportu jest tak szeroka, że niemalże każdy szuka czegoś odpowiedniego dla siebie. Każdy ma w tej kwestii inne upodobania, każdy lubi coś innego. Znalezienie sportu idealnego dla siebie wiąże się z poświęceniem mu całkiem sporej ilości czasu. W zamian jednak można oczekiwać wielu radości i satysfakcji z osiąganych w danym sporcie sukcesów. W ostatnich latach coraz więcej osób skłania się do uprawiania sportów z rakietką w ręku. Bardzo popularny stał się tenis, a coraz więcej Polaków gra też w squasha i w badmintona. Fenomen tych rozgrywek jest trudny do rozwikłania. Jednak sporty te muszą coś mieć w sobie, skoro powstaje wokół nas coraz więcej miejsc przeznaczonych właśnie dla sportów wymagających trzymania w ręku rakietki czy paletki.

Tenis, squash i badminton w zasadzie są do siebie bardzo podobne. Na pewno pod względem sposobu grania. Są to więc gry, w których grają jednostki (rzadziej drużyny) i w których rywalizacja opiera się na posługiwaniu się rakietką. Rakietki różnią się zasadniczo. W tenisie mamy do czynienia z dużą i ciężką rakietą. Potrzeba przecież sporej siły, żeby odbić dobrze piłkę tenisową. A do najmniejszych ona nie należy. Badminton pod tym względem wygląda najlżej. Paletka jest lekka ale daje wystarczającą siłę odbicia dla lotki, która waży całkiem niewiele. Squash jest mniej więcej po środku. Piłeczki do gry są lżejsze aniżeli do tenisa, ale trafienie nimi w przeciwnika boli zdecydowanie bardziej. Rakietka jest stosunkowo lekka, ale bliżej jej do tej tenisowej aniżeli do tej od badmintona.

Zasady są w tych grach podobne. Generalnie chodzi o to, żeby odbić piłeczkę czy lotkę w taki sposób, żeby rywal nie był w stanie jej już odbić. Wypracowanie odpowiedniej techniki gry to już  lata praktyki. Warto zatem pokazać dzieciom, jak się gra w wyżej wymienione gry sportowe i może warto wysłać pociechy na jakieś obozy sportowe, na których trenowane są powyższe sporty. Zebranie doświadczenia od najmłodszych lat pozwoli zarazić się zapałem do uprawiania konkretnego sportu z rakietą w ręku.